Styrelse

Ordförande och redaktör för Classica: Axel Hörstedt

axel.horstedt@gmail.com

Tegnérg. 34A 752 27 Uppsala

Tel: 0737 – 42 42 14

Viceordförande och representant i FIEC:  Gunhild Vidén

gunhild.viden@gmail.com

Prästgårdsgatan 6, 412 71 Göteborg

Tel: 031-16 96 84

Sekreterare: Lisa Heine

lisa.heine@teyrow.se

Karlslund Ulvåsa 235 591 95 Motala

Tel: 0733-845355

Skattmästare och redaktör för Classica: Kjell Weinius

kjell.weinius@telia.com

Vindhemsgatan 32B 752 27 Uppsala

Tel: 018-55 78 19

Representant för AKS: Lovisa Brännstedt

lovisa.brannstedt@gmail.com

Arkivgatan 14b 223 59 Lund

Tel:  0707 – 530 511

Tävlingsansvarig: Ingvar Nilsson

ingvar.nilsson@gavle.se

Gavlehovsvägen 8B lgh 1410 806 33 Gävle

Tel:  073-074 17 76

Representant för Lund och ansvarig för Athenstipendier: Cajsa Sjöberg

cajsa.sjoberg@klass.lu.se

Basungränd 3B 224 68 Lund

Tel: 046-13 91 47

Representant i Euroclassica: Eva Schough Tarandi

eva.tarandi@gmail.com

Hammarby Allé 105, Lgh 1203 120 64 Stockholm

Tel: 070-553 68 86

Ungdomsrepresentant och redaktör för hemsida: Hedvig Söderström

hedvigsoderstrom@gmail.com

Sammankallande för regionombud och ansvarig i skolfrågor: Liselott Nilsson

lisen.nilsson23@gmail.com

Olstorpsgatan 13A 341 37 Ljungby

Tel: 0372-82 219

Representant för SU: Daniel Pettersson

daniel.pettersson@su.se

Tel: 08-163902

Representant för grekiska i GöteborgMikael Johansson

mikael.johansson@sprak.gu.se

Nätverksansvarig, ansvarig för Facebook och kontakt i Klassiska föreningen: Elis Wibacke

elis@wibacke.com